6.aprillil tähistatakse ÜRO eestvedamisel rahvusvahelist spordi arengu ja rahu tagamise päeva –  International Day of Sport for Development and Peace. Sel päeval on fookuses teemad, kuidas sport suudab ühiskonda paremaks muuta – spordil on jõud ühendada inimesi, arendada dialoogi ning tekitada mõistmist ja hoolivust. 

 

Loe lähemalt https://www.un.org/en/observances/sport-day

 

Seoses Covid-19 pandeemiaga on paljudes riikides suletud spordisaalid ja -klubid, staadionid ning muud rajatised, basseinid, tantsustuudiod, väliväljakud ning inimestel soovitatud püsida kodus. Kõik ülla eesmärgi nimel ja meie kõigi heaks – takistamaks viiruse levikut. Seda enam tuleb pühenduda iseseisvalt treenimisele ning füüsilise aktiivsuse säilitamisele, et hoida keha ja vaim virgana ning treenituse tase püsivana, mis omakorda annab ka vajaliku koguse õnnehormooni, et raskel ajal positiivsust säilitada.

Spordil on võime muuta maailma, seega julgustame kõiki olema võimalikult aktiivsed ja liikuvad ka kodustes tingimustes! Solidaarsus ja austus, nagu ka jätkusuutlikkus, raskustega toimetulek ja võistlusmoment ning enese proovile panek – seda kõike õpetab meile sport. Maailma Tervishoiuorganisatsioon soovitab täiskasvanud inimestel nädalas vähemalt 150 minutit keskmise intensiivsusega või 75 minutit kõrge intensiivsusega trenni teha ja seda saab teha ka kodus! Loe siit nõuandeid, kuidas kehale vajalikku füüsilist aktiivsustaset tagada https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/physical-activity

 

Eesti Olümpiakomitee tähistab 6.aprilli igal aastal tavaliselt kui “valge kaardi päeva“, mille raames Eesti spordiinimesed kutsuvad üles koolikiusamisele vastu astuma. Sel aastal aga tänab Eesti spordirahvas valge kaardi päeval kõiki meditsiinitöötajaid.

Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus ühineb spordiinimeste tänusõnadega meie meditsiinipersonalile!

 

Osale sinagi ja näita, et toetad kõiki, kes eesliinil ja meie tervise eest väljas!

 Tee foto  , kus näitad valgel paberilehel olevat sõnumit #aitähmeedikud

Postita see foto oma sotsiaalmeedia lehele

 Lisa hashtagid #aitähmeedikud #valgekaart #eok #terveeestieest

Soovi korral oled väga teretulnud juurde kirjutama omalt poolt personaalse sõnumi meie meditsiinitöötajatele!

 

Lisainfot vaata EOK Facebooki lehelt https://www.facebook.com/Olympiafann/  ja EOK kodulehelt

https://www.eok.ee/organisatsioon/uudised/tanasel-valge-kaardi-paeval-tanab-eesti-spordirahvas-meditsiinitootajaid

 

 

Kuvatõmmis: EOK koduleht