Henn Vallimäe teatepulka üle andmas Leedu NADO esindajale Rūta Banytėle.

6.-8.septembril toimus Kääriku Spordikeskuses teine „Baltic NADO Symposium 2023“, mille eestvedajateks oli seekord Eesti Antidopingu ja Spordieetika SA. Kohtumisest võtsid osa Eesti, Läti ja Leedu antidopingu agentuuri juhid ja spetsialistid.

Kahepäevasel seminaril toimusid ühised loengud, kui ka parralleelsessioonid, kus spetsiifiliste valdkondade esindajad said uusi teadmisi ja vahetada kogemusi, nii suurtes, kui väiksemates gruppides. Sessioonides arutati spordieetika valdkonda, spordis esinevat väärkohtlemist, antidopingu ning kokkuleppemängude temaatikat.

Tallinna Ülikooli professor Kristjan Port avas dopingu kasutamise harrastusspordi vaatenurgast. Tehtud ettekandes loos seoseid spordi ja teiste eluvaldkondade vahel (nt majandus) ning tõi näiteid, mis selgitasid kuulajaskonnale dopingu kasutamist läbi psühholoogia.

Hea kolleega Sara A. Solheim, Norra anti-dopingu laboratooriumist tutvustas dopingukontrollis tehtava uue kuiva vere meetodi kasutamist, mida osalejad said läbi viia enda peal.

Päeva lõpetasid Soome antidopingu agentuuri kolleegid PhD Pekka Rauhala ja Katja Huotari, kes tutvustasid transsooliste sportlaste kontseptsiooni ja jagasid mõtteid ja juhiseid reeglite kehtestamise osas, Soome näitel. On hea meel, et saime jagada ka enda praktikaid ja tutvustada kolleegidele meie arengut nii väärkohtlemise, kokkuleppemängude kui dopingu valdkondades.

Sümpoosium lõppes teatepulga edasi andmisega Leedu antidopinguagentuuri juhile.
2024. aasta Baltic NADO kohtumise võõrustajaks on Leedu.