11. detsembril toimus Helsingis rahvusvaheline DELTS konverents. DELTSi näol on tegemist 24 kuud vältava Erasmus+ Sport projektiga (2018-2020), mis on suur samm edasi antidopingualase teavitustöö organiseerimisel ja strateegiate välja töötamisel EU riikides. DELTS ühendab erinevate tervishoiuteenuste osutajate, akadeemiliste ühenduste, tervisesportlaste ja spordiklubide ning antidopingutöötajate teadmised ja kogemused.

Konverentsil arutletakse antidopingualaste tegevuste, programmide ja veebilahenduste üle, mis ennetustööks vajalikud ja seda mitte ainult tippspordi võtmes, vaid peamiselt harrastussportlaste, spordiklubide ja rekreatiivsete tegevuste seas. Keskendutakse eelkõige antidopingualasele e-õppele ning selle arendamisele ja riikidevahelisele edasisele koostööle.

Kõnelejatena astuvad konverentsil lisaks kohalikele ekspertidele üles ka Willem de Ronde/Spaarne Hospital (NL), Katinka van de Vende/University of New South Wales (AU), Fredrik Lauritzen/Anti-Doping Norway, (NO), Juho Sarvanko/Verkko-Vinkki (FI) ja teised.

Loe DELTS projekti kohta rohkem siit https://deltsproject.eu/