Puhta spordi nädala (3.-10. aprillil) ettevalmistuseks kogunesid mõned asjast huvitatud alaliidud, et koos arutada tõhusate antidopingu teavitustegevuste üle ning läbi rääkida praktilised korraldused. Lisaks sellele osales kohtumisel Jukka Koskelo Soome organisatsioonist A-klinikka, tutvustades harrastussportlastele suunatud Dopinglinkki.fi tegevusi.

 

Soomes on eripärane, et tippsportlastele suunatud antidopingu teavitust korraldab Soome riiklik antidopingu organisatsioon, kuid harrastussportlastele mõeldud teavitustööd teeb Dopinglinkki.fi. Pakutakse online-nõustamisteenust, viiakse läbi uuringuid, korraldatakse koolitusi. Huvitav näide on spordiklubide seas sõlmitavad lepingud programmis “Puhta spordi poolt”, millega näidatakse oma solidaarsust puhta spordi põhimõtetele.

 

Kõige eredamaks hetkeks kohtumisel oli ilmselt juhtumi kirjeldus steroidisõltlasest, kes oli soetanud endale mustalt turult steroide, kuid kellel peale esmakordset süstimist tekkisid tõsised traumad (illustreeriv pilt allpool).

 

Veel on võimalik organisatsioonidel – spordiklubidel, spordikoolidel ja muudel spordiorganisatsioonidel – liituda puhta spordi nädala tegevustega, et korraldada teavitustegevusi, jagada temaatilisi plakateid jmt.

 

Lisainfo: Elina Kivinukk, elina.kivinukk(att)antidoping.ee.