IMGP051507.09.2015

 

Spordinädalal viib Eesti Antidoping läbi külalistunde Tartumaal, Tallinnas ja Paldiskis kokku ligi 400-le õpilasele nii põhikoolist kui gümnaasiumist.

 

7. septembril külastas Eesti Antidopingu haridusjuht Elina Kivinukk Ülenurme Gümnaasiumi Tartumaal. Tunni raames tutvustati õpilastele dopinguvastase võitluse põhimõtteid ja pakuti temaatilisi juhtumeid diskussiooniks. Nii näiteks arutasid õpilased tippsportlase vastutuse ja väärtuste üle ning kaua kanep inimese organismis püsib.

 

„Võib küll arvata, et meie peamine sihtgrupp peaks olema tippsportlased, et nad keelatud ainetega spordivõistlustel vahele ei jääks, aga puhas sport on ka oluline rahvatervise küsimus ja nii ei tohiks kooliõpilaste harimist alahinnata,“ kommenteeris Eesti Antidopingu haridusjuht Elina Kivinukk. „Lisaks on kooliõpilased oma arvamustes väga vahetud ja peegeldavad niiviisi Eesti ühiskonna arvamust.“

 

„Pean oluliseks, et spordi teemadega, sh antidopinguga, tegeldakse,“ lisas Olev Saluveer, Ülenurme Gümnaasiumi direktor. „Juhime koolis tervikuna inimese arengut ja seega on sport alati tähtsal kohal olnud. Terves rahvas on terve vaim.“

 

Esmakordselt tähistatav üleeuroopaline spordinädal toimub 07.-13. septembril. Nädala peamiseks sihtgrupiks on Eestis kooliealised noored. Liikumist, tervist ja sporti väärtustava kampaaniaga on liitunud üle poole Eesti üldhariduskoolidest. Spordinädala eesmärgiks on pakkuda võimalikult paljudele Eestimaa noortele toredaid ja positiivseid liikumisega seotud kogemusi.