Warning: Undefined array key "file" in /data01/virt98264/domeenid/www.eadse.ee/htdocs/wp-includes/media.php on line 1686

psp_puhas_roomEesti Antidopingu 2016. aasta esimese poolaasta tegevused (jaanuar – juuni) on ülevaatlikult kokku võetud.

 

Nii testimis- kui koolitustegevuses on mahud oluliselt kasvanud.

 

Testimine. Esimesel poolaastal on kokku tehtud 252 testi (eelmisel aastal 355). Kuigi näiliselt on number langenud, tuleneb see WADA uuest statistikanõudest, kus vere- ja uriiniproovid loetakse üheks testiks. Kõiki Rio olümpiasportlasi (sh paraolümpiasportlasi) on enne võistlusi testitud 1-3 korda.

 

Haridus. Koolitusi on läbi viidud kokku 500-le inimesele (2015. aastal oli vastav arv 355), sh tipp- ja noorsportlastele, treeneritele ning kooliõpilastele. Lisaks sellele on tänu puhta spordi saadikutele läbi viidud haridustegevusi spordivõistlustel osalejatele (ligikaudu 420 inimest). Heaks haridusalaseks kogemuseks oli puhta spordi nädala tähistamine.

 

EAD peamisteks ülesanneteks on läbi viia kvaliteetset dopingukontrolli, teha erinevatele sihtgruppidele mõeldud antidopingu alast haridustööd ning arendada antidopingu alast koostööd nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil.

 

Täpsemalt saab lugeda siit (põhjalikum PDF).