9. ja 10. detsembril võõrustati Tallinnas UNESCO antidopingu konventsiooni büroo ja kinnitamiskomitee kohtumise raames spordiministreid ja -ametnikke maailma eri paigust.

UNESCO dopinguvastase leppe eesmärk on tugevdada rahvusvahelist koostööd dopingu kasutamise, dopinguvastaste reeglite rikkumise ennetamisel ja elimineerimisel spordis. Selleks on loodud ühtne seadusandlus, eeskirjad ja reeglid, mille abil kaitsta sportlasi ja spordiväärtusi. Üheskoos enam kui 190 riigiga seisab keelatud ainete ja meetodite kättesaadavuse piiramise, dopinguvastaste haridusprogrammide rakendamise ning dopinguvastaste teadustöö arendamise eest ka Eesti. Dopinguvastaste tegevuste ja projektide välja töötamiseks ning läbiviimiseks on loodud rahvusvaheline fond, mille abil on toetatud enam kui 200 projekti üle maailma. Eesti on fondi toetuste abil tugevdanud antidopingupoliitikat ning loonud harrastussportlastele e-õppeprogrammi „Spordin puhtalt“.

Konventsiooni osaliste tegevust reguleerivad büroo ja fondi kinnitamiskomitee, mis kohtub regulaarselt. Seekordne üritus leidis aset 2007. aastal konventsiooni heaks kiitnud Eestis. Kohtumisel osalesid spordiministrid ja -ametnikud nii Euroopast kui kaugemalt. Kohal olid Aserdbaidžaani, Barbadose, Itaalia, Senegali, Tšiili ja Türgi esindajad, kellega kohtusid ka Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutuse juhatuse liige Kaido Kaljulaid ja juhtivuurija Remo Perli.

Pühapäeval kohtusid Kaido Kaljulaid ja Remo Perli UNESCO dopinguvastase fondi kinnitamiskomitee esimehe ja sekretariaadiga, et arutada praktilisi tegevusi Eestis dopinguvastases tegevuses. Lisaks olid meie juhatuse liikmel kahe konverentsipäeva jooksul personaalsed kohtumised Türgi asespordiministri ja välissuhete osakonna direktoriga ning kinnitamiskomitee Itaalia ja Barbadose esindajatega.

„Vahetasime kohtumistel riigisisest ja rahvusvahelist praktikat ning võimalusi süvendada koostööd ühtse parema spordikultuuri arendamiseks. Kõikide riikide esindajatel on ühine eesmärk panustada võimalikult palju ausa spordi edendamisesse. Toetamaks ausa spordi ja väärtuste edendamist oma riigi sportlaste seas, on parimate praktikate jagamine ning rahvusvaheline koostöö määrava tähtsusega. Andsime ülevaate meie arengutest antud valdkonnas ning pälvisime tunnustust senise tegevuse eest,“ ütles EADSE juhatuse liige Kaido Kaljulaid.