EADSE kokkuleppemängude ennetustegevuse koordinaator Kalle Roos osales eelmisel nädalal Strasbourg’is toimunud rahvusvahelisel koolitusel Tackling Competition Manipulation in Sport, mille kaaskorraldajateks olid Euroopa Nõukogu ja Euroopa jalgpalliliit UEFA.

Pildil Kalle Roos rahvusvahelisel koolitusel Tackling Competition Manipulation in Sport

Koolitus kestis 4 päeva ning sellest võtsid osa 20 eksperti 19 erinevast riigist. Osalejate seas olid spordieetika keskuste, spordiga tegelevate ministeeriumite, hasartmänguregulaatorite ja prokuratuuride esindajad.

Programmi eesmärk oli panna osalejad paremini aru saama, kuidas ehitada üles kokkuleppemängude juhtumeid ning koguda lisatõendeid. Lahati nii reaalseid kui ka väljamõeldud juhtumeid. Tutvustati spordipanustamise tagamaid ning vahendeid sotsiaalmeedia ja muu vabalt kättesaadava taustainfo kogumiseks. Esitleti ka tänapäevaseid vahendeid mänguvideo väga täpseks analüüsiks.

„Antud koolitus oli kahtlemata minu töö jaoks väga oluline, kuna sain parema arusaamise sellest, kuidas reaalselt juhtumitele efektiivsemalt läheneda ja millele tähelepanu pöörata,“ ütles Kalle Roos. „Lisaks andis koolitus võimaluse saada uusi kontakte erinevatest riikidest, mis on antud valdkonnas väga olulised.“

Pildil Kalle Roos koos kolleegidega