EADSE kutsub üles osa võtma WADA „Play True“ päevast

09.04.2021

9. aprillil tähistatakse Maailma Dopinguvastase Agentuuri (WADA) eestvedamisel ülemaailmselt Play True (ausa mängu) päeva.

Dopinguvaba spordi kindlustamine on WADA igapäevane põhitegevus ning iga aasta aprillis pööratakse erilist tähelepanu ausa mängu põhimõtete teadlikkuse tõstmisele nii spordiinimeste kui üldsuse seas. Play True päeva korraldamine sai inspiratsiooni 2013. aastal toimunud WADA hariduskonverentsist, milles osales 17 Lõuna-Ameerika riiki. Kui esmalt algas päeva tähistamine tagasihoidlikult konverentsist osa võtnud riikide initsiatiivil, siis juba 2020. aastal kaasas Play True sotsiaalmeediakampaania ligi 50 miljonit inimest üle maailma.

Play True päeva kampaania 2021. aasta teemaks on „Mida tähendab Sinu jaoks aus mäng?“. WADA president Witold Banka kutsub üles kõiki sportlasi, dopinguvastaseid organisatsioone, spordiorganisatsioone, spordivaldkonnas tegelevaid isikuid, kuid ka kooliõpilasi, õpetajaid ja lapsevanemaid üles osalema WADA Play True sotsiaalmeediakampaanias. Sarnaselt eelmistele aastatele pakub WADA Play True märgiga visuaale, mida kõik soovijad saavad koos enda pildiga postitada sotsiaalmeediasse. Kõiki osalejaid julgustatakse sealjuures jagama ka oma isiklikke ausa mängu põhimõtteid.

Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus (EADSE) on avaldanud Play True päeva raames oma Facebooki lehel Eesti sportlaste nägemusi ausa mängu kohta. Kutsume lisaks üles kampaaniast osa võtma kõiki huvilisi, milleks tuleb WADA kodulehel avaldatud Play True pildiraam kombineerida enda pildi ja sõnumiga. Erinevaid pildiraame ja GIF-e on loodud kasutamiseks nii Facebookis, Instagramis kui ka Twitteris ning neid saab alla laadida WADA kodulehelt.

 

Kuidas „Play True“ pildiraame kasutada?

  1. Laadi alla enda valitud pildiraam (roheline, kollane, lilla või sinine).
  2. Vali välja pilt, mida soovite raami sisse paigutada.
  3. Kahe pildi kombineerimiseks kasuta näiteks rakendust Photoshop või tasuta redigeerimistarkvara Pixlr.
  4. Pixlr-i keskkonnas laadi alla kõigepealt pilt endast, seejärel sisesta uuesti „lisa pilt“ ning laadi alla valitud „Play True“ pildiraam ning vajadusel lõika pilti sobivasse suurusesse.
  5. Salvesta pilt PNG või JPG formaadis ning jaga enda sotsiaalmeedia kontol.

Sotsiaalmeediasse postitades kasuta hastage #PlayTrue #PlayTrueDay. Ülevaatlik kokkuvõte postitustest on ka nähtav WADA kodulehe sotsiaalmeedia seinal.

 

Pildinäide EADSE juhatuse liikmelt Henn Vallimäelt:

„Minu jaoks tähendab „Play True“, et sport peab olema aus! Aus sport peab ka tunduma aus!“