Maroko pealinnas, Rabatis toimus 7.-9. novembril Euroopa Nõukogu eestvedamisel spordivõistlustega manipuleerimise vastase võitluse kohtumine. Eestit esindas EADSE spordivõistlustega manipuleerimise ennetustegevuse koordinaator Kalle Roos.

7. novembril toimunud konverentsil oli peateemaks võitlus illegaalse kihlveopanustamise vastu spordis. Ülemaailmse illegaalse panustamise turu suuruseks arvatakse olevat umbes 1,57 triljonit eurot, mis on hüppeliselt kasvamas. Olukord on väga suureks ohuks spordile tervikuna, sest sellega kaasnevad suured kokkuleppemängude riskid.

Järgmisel kahel päeval toimus kohtumine Euroopa Nõukogu vastava, nn Macolini konventsiooni allkirjastanud riikide vahel, millest on moodustunud nn Kopenhaageni Grupp. Grupp koguneb vähemalt 2 korda aastas. Macolini konventsioon on ainus rahvusvaheline õigusraamistik spordivõistlustega manipuleerimise vastase võitluse kohta. Kopenhaageni Grupp ühendab riiklike kontaktpunktide esindajaid, mis toimivad ülemaailmse ekspertide võrgustikuna, teevad koostööd ja toetavad üksteist, et tuvastada, karistada ja vältida spordivõistlustega manipuleerimist. Lisaks grupi liikmetele olid seekord avatud sessioonil esindatud ka 10 Põhja- ja Lääne-Aafrika riiki, kes said grupi ja Euroopa Nõukogu tegemistest parema ülevaate ja jagasid oma rõõme ja muresid antud valdkonnas. Teemat laiendasid omalt poolt ka Rahvusvahelise Olümpiakomitee, Interpoli ja ÜRO Uimastite ja Kuritegevuse Büroo esindajad. Osalejad said ülevaate erinevate töörühmade tegemistest ning grupile valiti ka kaheks aastaks uus esimees ja juhtkond.

Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on DSC0212-1500x1001.jpg

Kalle Roos koos teiste kolleegidega Marokos