Eestikeelne antidopingu e-koolitus sportlastele ja treeneritele

14.09.2022

Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus (EADSE) on koostöös e-õppeplatvormide pakkujaga „Triagonal“ valmis saanud eestikeelse antidopingu e-kursuse sportlastele, treeneritele jm tugipersonalile. Soovitame teil tungivalt teha e-kursus kohustuslikuks kõikidele rahvusvahelistele tiitlivõistlustele kvalifitseeruvatele noorsportlastele ja nende tugipersonalile. Juhul, kui rahvusvahelise spordialaliit nõuab tiitlivõistlustele minevatelt sportlastelt antidopingu koolituse läbimist, soovitame eeskätt just noorsportlaste puhul esitada neile taotlus aktsepteerimaks ka riikliku dopinguvastase organisatsiooni (EADSE) eestikeelset koolitusprogrammi. Sertifikaat väljastatakse nii eesti- kui ka inglise keeles. Treeneritele tagab kursuse läbimine 2 täienduskoolituse punkti.

E-KURSUS ASUB SIIN! Kõigepealt tuleb teha endale kasutaja ning seejärel on võimalik kursust läbida (ca 40 minutit). 

Kursus lõpeb testiga ja selle sooritamise eelduseks on kursuse läbimine vähemalt 80% mahus. Test koosneb 10 küsimusest, mis valitakse juhuslikult 100 küsimuse hulgast, seega mitme sooritamise järel küsimused ei tohiks korduda. Eduka sooritamise järel on võimalik alla laadida nii eesti- kui ka ingliskeelne sertifikaat.

Samuti pakub WADA e-õppeplatvorm ADeL mitmeid inglise ja venekeelseid e-kursuseid erineva tasemega sportlastele. Mitmed spordialaliidud on juba ühe allolevatest kursustest kohustuslikuks teinud tiitlivõistlustele minevatele sportlastele:

  1. International-Level Athletes Education Program
  2. National-Level Athletes Education Program 
  3. Talented Athletes Education Program
  4. ADeL for Registered Testing Pool athletes 

Treeneritele annab kursuse „High Performance Coaches Education Program läbimine 2 täienduskoolituse punkti.