Tuletame meelde, et uuest aastast hakkas kehtima uus keelatud ainete nimekiri! Allpool olulised dokumendid ja kokkuvõte nii eesti kui inglise keeles.

 

See the updated information in English – 2016 Prohibited List Released

 

Vaata eestikeelset keelatud ainete nimekirja veebilehena (kommenteeritud)

 

 

Eesti Antidoping avaldab eestikeelse versiooni 2016. aastal kehtima hakkava keelatud ainete nimekirjast, muudatuste kokkuvõttest ja seireprogrammist.

 

Siinkohal on toodud ka suuremad muudatused.

 

Endiselt on igal ajal keelatud trimetasidiin. Preductali, mis trimetasidiini sisaldab, kasutatakse täiskasvanutel stenokardia raviks kombinatsioonis teiste ravimitega. Sportlaste seas on Preductal tuntud “südamevitamiinina”.

 

Alates 2016. aastast on igal ajal keelatud ka teine laialt levinud südameravim – Mildronaat, mille toimeaine on meldoonium. Juhime tähelepanu, et see on seni olnud vaid seireprogrammis, kuid nüüd on ilmnenud selle kasutamise juhud sportlaste poolt sooritusvõime suurendamiseks.

 

Eesti Antidoping avaldab eestikeelse nimekirja koos omapoolsete kommentaaridega. Kehtima hakkab nimekiri alates 1. jaanuarist, nüüd on sportlastel ja spordiarstidel kaks kuud aega, et leida alternatiivne ravi.

 

Kui tervislikel põhjustel on sportlasel vaja manustada keelatud ainet või kasutada keelatud võtet, tuleb sportlasel hankida nn raviotstarbelise kasutamise erand ehk TUE (therapeutic use exemption).

 

EAD kodulehel on keelatud ainete nimekiri toodud nii PDF-i kui ka eraldi alalehena, nii et keelatud aineid saab otsida kodulehe üldotsingut kasutades.

 

Vaata eestikeelset keelatud ainete nimekirja veebilehena (kommenteeritud)

 

Eestikeelne keelatud ainete ja meetodite nimekiri 2016 (ainult tõlge)

 

Eestikeelne keelatud ainete nimekirja 2016 muudatuste kokkuvõte

 

Eestikeelne keelatud ainete seireprogramm 2016

 

Ingliskeelne keelatud ainete ja meetodite nimekiri (in English)

 

Venekeelne keelatud ainete ja meetodite nimekiri (по-русски)