Kokkuleppemängude vastase võitluse sportlassaadikuks valiti Kert Toobal

03.06.2021

Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Antidopingu ja Spordieetika SA (EADSE) koostöös valiti spordivõistlustega manipuleerimise vastases võitluses sportlassaadikuks pikaaegne võrkpallikoondise kapten ja EOK sportlaskomisjoni liige Kert Toobal. Toobal on tunnustatud sportlassaadikuna ka Rahvusvahelise Olümpiakomitee poolt.

Sportlassaadiku peamine roll on tõsta inimeste teadlikkust kokkuleppemängudega seotud ohtude osas, osaledes sealjuures ka sportlaste ja teiste spordis osalevate inimeste koolitamisel. Peamine on järgida 4 lihtsat põhimõtet:

  • Ära panusta enda spordialal!
  • Ära manipuleeri, anna alati endast parim!
  • Ära jaga siseinformatsiooni!
  • Teata toimuvast! Informeeri koheselt EADSE vihjeliini, kui märkad kahtlast tegevust või oled sellest teadlik.

„Teema vajab laiemat käsitlust ja sellest kõvema häälega rääkimist. Saan rääkida oma kogemusest,“ kommenteeris Toobal, miks ta oli valmis asuma täitma seda vastutusrikast rolli.

Spordivõistlustega manipuleerimist peetakse tänapäeva spordi üheks suurimaks ohuks. Ükski spordiala ega riik ei ole manipuleerimise eest kaitstud. Manipuleerimine on selgelt piirideülene ja see varjutab sportlikke väärtusi nagu näiteks usaldusväärsus, aus mäng ja austus teiste vastu. Uuri spordivõistlustega manipuleerimise kohta lähemalt EADSE kodulehelt.