maijooks_2015_02

Vaata siit, mida harrastussportlane peaks SEB Tallinna Maratoniks ettevalmistumisel meeles pidama

 

EAD PRESSITEADE

 

21. august 2015

 

SEB Tallinna Maratonil võetakse dopinguproove ja tehakse haridustööd

 

Eesti suurimal jooksusündmusel SEB Tallinna Maratonil 12.-13. septembril
viib Eesti Antidoping koostöös MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubiga läbi dopingukontrolli ning avab osalejate ning pealtvaatajate jaoks antidopingu haridustelgi.

 

Dopingukontroll viiakse läbi kõigil distantsidel, sportlaste valimine dopingukontrolli toimub kooskõlas WADA koodeksi ja standarditega. Dopinguproove analüüsitakse vastavalt käesoleval hetkel kehtivale keelatud ainete nimekirjale, millega on võimalik tutvuda Eesti Antidopingu kodulehel. Samal kodulehel on toodud ka ülevaatlik info, mida harrastussportlased meeles peavad pidama.

 

„Juba mõnda aega on viidatud, et dopingu tarvitamine on Eesti harrastussportlaste seas laialt levinud. Dopingukontrolli läbiviimine maratonil on üks võimalustest hinnata tegelikku olukorda,“ selgitab Eesti Antidopingu haridusjuht Elina Kivinukk. „Sportlane peab meeles pidama nö numbripõhimõtet: kui ta paneb numbri selga ja läheb starti, peab ta arvestama dopinguvastaste reeglitega ja võimalusega sattuda dopingukontrolli.“

 

Eesti Antidopingu haridustelgis on võimalik oma teadmisi proovile panna puhta spordi, dopinguvastase võitluse põhimõtete ja keelatud ainete kohta. Eesti Antidopingu esindajad annavad vastused küsimustele, mis puudutavad puhast sporti, dopingut ning dopinguvastast võitlust.

 

Dopingukontrolli viiakse läbi Eesti Kultuurkapitali toetusel.

 

Eesti Antidopingu (EAD) missioon on seista Eestis puhta spordi eest koostöös riigi, ühiskondlike ja rahvusvaheliste organisatsioonidega, kasutades ning arendades erialaseid teadmisi ja oskusi. Missiooni elluviimiseks viib EAD läbi kvaliteetset dopingukontrolli, erinevatele sihtgruppidele mõeldud antidopingu alast haridustööd ja annab oma panuse kohalikku ja rahvusvahelisse antidopingu alasesse koostöösse.

 

Lisainfo:
Elina Kivinukk
EAD hariduse ja koolituse projektijuht
tel 5628 7762
e-post elina.kivinukk@antidoping.ee