Täna algab puhta spordi nädal

 

9.-15. aprillini toimub Eestis kolmandat aastat puhta spordi nädal, et tutvustada antidopingu põhimõtteid ning dopinguvastase võitluse olulisust. Seekordne ettevõtmine keskendub toidulisandite riskide maandamisele.

 

Antidopingu alast teavitustööd tehakse puhta spordi nädala raames erinevatel spordiüritustel ja -võistlustel, kus jagatakse antidopingu kohta taustainfot ja harivaid materjale. Spordiklubides levitatakse plakateid toidulisandite riskide maandamisest.

 

Eesti Antidopingu juhatuse liige Elina Kivinukk leiab, et Eestis ei ole täna tugevat eestkõnelejat, kes hoiataks toidulisandite riskide eest. „Meieni jõuab näiteid, et Eesti noorsportlane on pahaaimamatult tarvitanud toidulisandit, mis sisaldab steroide; et harrastussportlane on tellinud interneti teel toidulisandit, mis tekitas tugeva allergia. Peame oma ülesandeks nii tipp- kui harrastussportlasi hoiatada – lihtsalt elu sunnib,” selgitab Kivinukk.

 

Puhta spordi nädalat tähistatakse Eestis kolmandat korda. Idee pärineb Lõuna-Ameerika riikidelt, kus koostöös WADAga on sellist päeva varemgi tähistatud, et juhtida tähelepanu ausale ja puhtale spordile. Puhta spordi päeva tähistamine sai suurema hoo rahvusvahelise projekti prePLAY raames ja kolme aastaga on osalevate riikide arv kasvanud viiest kahekümnele.

 

Täpsem ülevaade Eesti Antidopingu kodulehel

 

Lisainfo:
Elina Kivinukk
Juhatuse liige
Eesti Antidoping
elina.kivinukk@antidoping.ee
+372 5628 7762