Warning: Undefined array key "file" in /data01/virt98264/domeenid/www.eadse.ee/htdocs/wp-includes/media.php on line 1686

adams_logo

 

Mine ADAMSisse klikates pildil (veatult töötab Internet Exploreris või Firefoxis).

Täpne otselink on https://adams.wada-ama.org/adams/

 

ADAMS (Anti-Doping Administration & Management System) on WADA turvaline veebipõhise dopinguvastase andmebaasi juhtimissüsteem. ADAMSis talletatakse esmajoones laboritulemused, raviotstarbelise kasutamise erandid ja teave dopinguvastaste reeglite rikkumiste kohta. See andmebaas lihtsustab teabe jagamist asjakohaste organisatsioonide vahel ning selle eesmärk on suurendada tegevuse tõhusust, mõjusust ja läbipaistvust.
Enamik rahvusvahelisi alaliite ja riiklikke dopinguvastaseid organisatsioone kasutab ADAMSit sportlaste asukohateabe, TUEde ja testide tulemuste keskse andmebaasina. ADAMS töötati välja selleks, et teha sportlaste elu kergemaks.

 

Sportlastel on juurdepääs oma andmetele ADAMSis. Juurdepääsu ADAMSile kohustuvad tagama rahvusvahelised alaliidud ja riiklikud dopinguvastased organisatsioonid. Vaid piiratud hulgal dopinguvastaste organisatsioonide töötajatel on ligipääs sportlaste andmetele. ADAMSi mitmetasandiline juurdepääsusüsteem tagab andmete turvalisuse ja konfidentsiaalsuse.

 

Kõik Eesti Antidopingu testimisbaasi kuuluvad sportlased peavad esitama täpse ja tervikliku asukoha info kvartali kaupa iga päeva kohta.
I osa 01.01 – 31.03. esitada hiljemalt 31. detsember
II osa 01.04 – 30.06. esitada hiljemalt 31. märts
III osa 01.07 – 30.09. esitada hiljemalt 30. juuni
IV osa 01.10 – 31.12. esitada hiljemalt 30. september

 

Loe ADAMSi andmekaitse-eeskirja

 

Vaata ka, kuidas käib EAD asukohainfo rikkumiste menetlemine

 

 

Novembris 2019 võttis WADA kasutusele uue sportlaste asukoha edastamise äpi Athlete Central, mis on kättesaadav nii Android kui Apple seadmete kasutajatele. Athlete Central on mugav ja kasutajasõbralik ning aitab sportlastel tunduvalt kergemini lähtuvalt rahvusvahelistest antidopingu reeglitest oma asukohainfot märkida.

Äpi tutvustust saab vaadata siit: https://www.youtube.com/watch?time_continue=21&v=WLDH39zboRc&feature=emb_title

Lisainfo WADA kodulehel ja Eesti Antidopingu kodulehel olevas failis WADA Athlete Central FAQ (Frequently Asked Questions).

 

https://www.wada-ama.org/en/media/news/2019-11/wada-launches-its-new-athlete-central-whereabouts-app

 

https://www.wada-ama.org/en/what-we-do/adams/athlete-central