Tutvu meie meeskonnaga: Koolitustegevuse koordinaator Marit Jukk 

25.05.2022

Meil on hea meel tutvustada Eesti Antidopingu ja Spordieetika SA meeskonnaliikmeid, kes aitavad edendada ausat, eetilist ja turvalist sporti ning liikumisharrastust koostöös ühiskondlike, riiklike ja rahvusvaheliste organisatsioonidega.

Millega Marit praegu tegeleb?

Tema on meie koolitustegevuse koordinaator (Education Manager) ning nagu ametinimetus ütleb, on Mariti peamiseks tegevuseks koolituste planeerimine ning korraldamine. “Koolitan sportlasi, treenereid, spordijuhte ja teisi huvilisi peamiselt antidopingu teemadel. Euroopa Spordinädala raames olen läbi viinud ausa mängu teemalisi külalistunde üldhariduskoolides üle kogu Eesti.

Lisaks haldan igapäevaselt EADSE sotsiaalmeediat ning postitan uudiseid erinevatel spordieetika teemadel. Samal ajal hoian koolitustegevusega seoses tihedat kontakti spordialaliitudega, et tagada EADSE ja alaliitude sujuv koostöö,” rääkis Marit.

Millega tegeles Marit enne EADSEt?

Marit sündis väga sportlikku perekonda ja on olnud spordiga tihedalt seotud kogu oma elu. Ta tegeles pea 15 aastat kergejõustikuga ning on mitmekordne oma vanuseklassi Eesti meister kolmikhüppes. 2014. aastal kuulus Marit ka Eesti koondisesse. Kuna sport on tema jaoks alati südamelähedane olnud, valis Marit õpinguteks eriala, mis võimaldas tal edasises karjääris spordiga seotuks jääda. Valikuks osutus kehaline kasvatus ja sport Tartu Ülikoolis, kus on kohe-kohe omandamas magistrikraadi.

“Ülikooliõpingute ajal olin aktiivne Tartu Ülikooli spordiesinduse liige. Minu esimeseks spordiga seotud tööks oli töötamine vabatahtlike koordinaatorina Spordiürituste Korraldamise Klubis, mis korraldab selliseid spordisündmusi nagu näiteks Tallinna Maraton, Maijooks, Narva Energiajooks,” lisas Marit.

Kuidas Marit EADSEsse sattus?

Peale bakalaureusekraadi omandamist soovis Marit erialaga seonduvat tööd teha. Kuna teda on alati huvitanud pigem spordijuhtimine kui treeneritöö, saatis Marit oma CV mitmesse Eesti spordiorganisatsiooni. “EADSE juhatuse liige Henn Vallimäe oli üks vastanutest, kellega vestlesime kõigepealt telefonitsi ning seejärel kutsus ta mind intervjuule.

Alustasin esialgu osakoormusega koolitajana, kuid järjest enam lisandus erinevaid tööülesandeid ning sobivate kokkulangevuste tõttu alustasin 2020. aasta septembris täiskohaga koolitustegevuse koordinaatorina.”

Mariti teekond ja saavutused EADSEs

Kergejõustiku U20/U23 Euroopa meistrivõistlustel dopingukontrollis sportlaste saatjate juhina tegutsemine jääb Maritile kindlasti pikaks ajaks meelde. Ta naudib väga suurvõistlustest osa saamist just korraldusliku poole pealt ning EADSEs töötamine on talle pakkunud ka sellist võimalust.

“Kui nüüd konkreetset saavutust välja tuua, siis ilmselt mainiksin EADSE ja mitmete koostööpartnerite poolt loodud juhendit „Spordipersonali käitumisjuhend laste ja noorte väärkohtlemise ennetamiseks ja juhtumite lahendamiseks“. Juhendi loomisele olid küll kaasatud mitmed asutused kui ka isikud, kuid siiani on eredalt meeles, kuidas Hennuga veel hilistel õhtutundidel viimaseid komasid ja täpsustusi sättisime. Lõpuks sai loodud midagi väga olulist Eesti spordimaastikul. Juhend on oluline materjal nii sportlasele, treenerile kui sporditöötajale, et tagada kõigile osapooltele turvaline keskkond spordiga tegelemiseks.”

Mida meeldib Maritile vabal ajal teha?

Kuna sport on Maritile südamelähedane on tema peamised aja veetmise viisid ka spordiga seotud. Ta käib tihti jooksmas, rulluisutamas, matkamas ja jõusaalis. “Kui nüüd midagi spordivälist endast siiski välja võluda, siis viimasel ajal olen järjest enam hakanud huvituma investeerimisest,” lisas Marit.