Warning: Undefined array key "file" in /data01/virt98264/domeenid/www.eadse.ee/htdocs/wp-includes/media.php on line 1686

 

 

 

 

 

 

UNESCO spordis dopingu kasutamise vastase rahvusvahelise konventsiooni osaliste 7. konverents tõestas riikidevahelise kokkuleppe tähtsust ning näitas, et puhta spordi eest seismisel aitab edasi just ülemaailmne koostöö.

Märkimisväärse rahvusvahelise haardega konverentsi suureks väärtuseks on kogemuste vahetamine ning uute võimalike koostööpartneritega suhete loomine. Konventsiooni osapoolte üheks kohustuseks on iga kahe aasta tagant esitada põhjalik raport oma tegevuste kohta konventsiooni elluviimisel ja järgimisel. SA Eesti Antidoping, kes vastutab Eestis viidatud raporti koostamise eest, tuleb Pariisist tagasi väärtuslike teadmistega, kuidas järgmise raporti perioodil edendada antidopingu alast haridust ja teadustööd ning suurendada oma rolli antidopingu alase teabe vahendamisel. Samuti kinnistas üheskoos konverentsil osalemine Kultuuriministeeriumi ja SA Eesti Antidopingu koostööd, mis on vajalik, et töötada ühtse löögirusikana dopingu vastu võitlemisel Eestis.

 

SA Eesti Antidoping nõukogu liikme Indrek Kanguri sõnul võimaldas konverents vahetult kogeda, milline on sihtasutuse igapäevane töö ning kinnitas, kui oluline on sihtasutuse esindajate lähetamine rahvusvahelistele üritustele, et meid teataks ja kaasataks erinevate töögruppide tegemistesse.

UNESCO spordis dopingu kasutamise vastase rahvusvahelise konventsiooni osaliste 7. konverents toimus 29.-31. oktoobrini Pariisis. Konverentsil osales üle viiesaja riikide, WADA, IOC ja rahvuslike antidopingu organisatsioonide esindajat.