Järjest enam on levinud juhtumid, kus sportlased on andnud positiivse dopinguproovi, kuna keelatud ained on olnud sportlaste tarvitatud toidulisandites (mõtleme siinkohal nö „pulbreid“).

Kuna paljudes riikides ei ole toidulisandite tootmine riiklikul tasandil piisavalt reguleeritud, on see olukord järjest tõenäolisem. Näiteks 2004. aastal Saksamaal tehtud analüüsis uuriti 600 toidulisandit ja leiti, et ligi 15% nendest sisaldasid anaboolseid steroide, ilma et neid oleks koostisosades märgitud.

Antidopingu organisatsioonid eri riikides teevad kõik endast oleneva, et selle ohu eest hoiatada. Ka Eesti Antidoping on koostanud eri maade kogemust arvesse võttes kaks uut materjali toidulisandite teemal.

Materjal Toidulisandid ja puhas sport on lühem ja printerisõbralikum, mida on igal sportlasel ja treeneril võimalik ise välja trükkida.

Teine materjal on pikem ja põhjalikum ning soovi korral võib seda sihtasutusest küsida kirjutades elina.kivinukk(att)antidoping.ee. Internetist saab selle kätte siit.