Eelmisel nädalal toimus EADSEs tähelepanuväärne sündmus, sest esimest korda külastas Eesti kontorit WADA esindaja. Stefan Trinks, kes koordineerib Ülemaailmses Dopinguvastases Agentuuris Euroopa NADOsid ehk riiklikke antidopingu agentuure (Manager, Government and NADO relations Responsible), külastas EADSEt 12.-13. detsembril.

Külastuse eesmärgiks oli saada ülevaade EADSE tegemistest ehk mis on praegune seis, kuidas ja mis antidopingu valdkonnad on arenenud, mis on meie tulevikuplaanides ning millised on väljakutsed. Muu hulgas tutvustati Kultuuriministeeriumi poolt hiljuti valminud dopingu leviku uuringut Eestis, mis kajastab Eesti tippspordi hetkeseisu. Kui esimesel päeval keskenduti täielikult antidopingu teemadele, siis teisel päeval käsitleti nii turvalise spordi kui spordivõistlustega manipuleerimise valdkondi ning arutleti rahvusvahelise koostöövõimaluste üle.

Kohtumise tegi edukaks Stefani avatus koostööle, tänu millele on meil edaspidi oma inimene WADAs, kes toetab meid kõikides antidopingu küsimustes.

Stefan Trinks ja EADSE esindajad

Stefan Trinks ja EADSE esindajad