Warning: Undefined array key "file" in /data01/virt98264/domeenid/www.eadse.ee/htdocs/wp-includes/media.php on line 1686

20150324_164611WADA kinnitas täna, et agentuuri juurde loodud sõltumatu komisjon uurib kiiremas korras kergejõustikule suunatud dopingusüüdistusi, mis esitati Saksa ringhäälingu ARD dokumentaalfilmis „Doping – Top Secret: The Shadowy World of Athletics”. Filmis on kasutatud IAAFile kuuluvat, aga meediale lekkinud andmebaasi, mis sisaldab üle 12000 vereanalüüsi ligikaudu 5000-lt sportlaselt ajavahemikus 2001-2012.

 

“WADA on võtnud endale kohustuse kaitsta sportlaste konfidentsiaalsust ja seetõttu palunud uurimise alustamist kiiremas korras,” ütles WADA president Sir Craig Reedie. “Oleme kindlad, et IAAF kui koodeksi allakirjutaja teeb komisjoniga koostööd ning on samamoodi uurimisele pühendunud.”

 

“WADA taunib viisi, kuidas need andmed saadi, meediasse lekitati ja neid analüüsidti,” jätkas Reedie. „Süüdistada sportlast, kelle andmed on andmebaasis, dopingu tarvitamises või isegi ainult vihjata sellisele tegevusele, on vastutustundetu ja laimav. Palun, et iga sportlane ja dopinguvastane organisatsioon, kes tajub oma õiguste rikkumist, pöörduks WADA sõltumatu komisjoni poole.“

 

Komisjoniga saab ühendust WADA vormi Report Doping kaudu.

 

Osa andmebaasi infot tuleb ajaperioodist, kui sportlase bioloogilise passi meetodit polnud täiel määral rakendatud. Neid andmeid ei saa pidada dopingu tarvitamiseks. Samuti ei saa nimetada dopinguks kõiki atüüpilisi leide perioodist 2009-2012.

 

Sportlase bioloogilise passi tugevus seisneb selles, et jälgitakse teatud bioloogilisi näitajaid pikema perioodi jooksul, mis viitab kaudselt dopingu mõjule organismis (kaudne mõju väljendub selles, et sportlane ei pruugi anda positiivset dopinguproovi – EAD kommentaar). WADA bioloogilise passi juhised tagavad, et sportlase bioloogilise passi näitajaid analüüsitakse põhjalikult ja õiglaselt ning seda kinnitab kolme eksperdi ühine arvamus.
Loe WADA pressiteadet siit.